Leczenie lekomanii

Tabletki psychotropowe początkowo wydają się idealnym rozwiązaniem dla Pacjenta cierpiącego na depresję czy bezsenność. Skutecznie koją ból i wytwarzają hormony, które naturalnie nie są produkowane przez mózg chorego. Poza tym ułatwiają zasypianie i są pomocne w wielu chorobach i zaburzeniach psychicznych. Czasem jednak osoby mające problem ze swoją psychiką sięgają po silne środki regulujące nastrój na własną rękę bez konsultacji ze specjalistą lub
kontynuują przyjmowanie środków farmakologicznych wbrew zaleceniom psychiatry. Osoby z niską samooceną czy chwiejne emocjonalnie są szczególnie narażone na uzależnienie od leków.

Rodzaje lekomanii

Wyróżnia się kilka rodzajów nałogu polegającego na przyzwyczajeniu organizmu do przyjmowania określonych substancji, które mają zmienić zachowanie osoby uzależnionej i zapobiec odczuwaniu przez nią bólu i negatywnych emocji. Główne rodzaje tej przypadłości to typ morfinowy, haszyszowy, amfetaminowy, kokainowy i inne. Z każdym z tych rodzajów można zgłosić się do naszego ośrodka, w którym pracuje kadra psychologów.

Metody leczenia – detoks i terapia uzależnienia od leków

Wychodzenie z nałogu opiera się w tym przypadku na dwóch metodach. Pierwsza z nich to praca z ciałem, czyli stopniowy detoks organizmu. Polega on na zmniejszaniu dawki środka farmakologicznego aż do całkowitego odstawienia. Druga metoda to praca z psychiką chorego polegająca na rozmowach indywidualnych i grupowych z psychologiem. Podczas takich spotkań dąży się do zbadania przyczyny problemu i opracowuje się metody walki z nim.

Terapia

Lekomania to równie niebezpieczny nałóg co alkoholizm czy uzależnienie od narkotyków. Można zatruć się środkami farmakologicznymi, co może wywołać poważne choroby, a nawet śmierć. Istnieją jednak pewne metody walki z tym nałogiem. Jedną z nich jest terapia uzależnienia organizowana w naszym ośrodku. Nasi psychologowie i psychoterapeuci specjalizują się w udzielaniu pomocy osobom cierpiącym na różne rodzaje nałogu. Położenie naszego ośrodka sprzyja terapii, rozmyślaniom, analizie własnego zachowania i stopniowemu powrotowi do zdrowia.

Zamów niezobowiązującą rozmowę i rozpocznij leczenie!

Nie za miesiąc, nie jutro, zacznij już teraz zmieniać swoją przyszłość i dbaj o zdrowie!

Skontaktuj się z nami, służymy pomocą