Terapia i pomoc dla osób uzależnionych od narkotyków - Leczenie Narkomanii

W ośrodku My Way znajdującym się w Trójmieście, możliwe jest świadczenie pomocy, jeśli chodzi o leczenie narkomanii.

Możliwe jest skorzystanie ze wsparcia, jakie świadczone jest przez terapeutów, którzy dostosowują metody leczenia w

zależności od rodzaju nałogu.

Terapia uzależnienia od narkotyków

Jak każde inne uzależnienie, wymaga ono chęci osoby chorej ku temu, aby wyzdrowieć. Jest to trudna decyzja i wymagający proces – konieczne jest więc przygotowanie się na intensywne leczenie.

Oczywiście, zależy on również od rodzaju uzależnienia i tego, w jaki sposób chory podchodzi do swojego nałogu. Metody dobieranie są w zależności od Pacjenta, choć oczywiście każdy musi brać udział w obowiązkowych zajęciach, takich jak terapie grupowe.

Rodzaj lub sposób przyjmowania substancji odurzających nie ma znaczenia, jeśli chodzi o ogólne aspekty leczenia, jednak indywidualne metody dobierane są w zależności od konkretnego Pacjenta.

Rodzaje narkomanii oraz metody jej leczenia

Ośrodek My Way umożliwia wsparcie, jeśli chodzi o postawienie diagnozy oraz zaproponowanie odpowiedniego dla danego Pacjenta leczenia.

Leczenie uzależnienia do narkotyków przebiega w całości w ośrodku, z którego nie można samodzielnie wychodzić – ma to pomóc w procesie zdrowienia.

Po pobycie w ośrodku możliwe jest dalsze wsparcie, a podczas terapii chorego, pomoc świadczona jest również osobom bliskim – rodzinie czy partnerkom lub partnerom.

Uzależnienie od narkotyków - metody i rodzaje

W ramach pomocy świadczonej w My Way w Gdańsku, każdy może poznać dokładny zakres wsparcia – każda osoba zainteresowana może umówić się z nami na rozmowę i zapoznać się z metodami leczenia uzależnień – w tym nałogu związanego z substancjami psychoaktywnymi.

W ośrodku każdy Pacjent skorzystać ze wsparcia psychologów oraz lekarzy, a także spędzić czas z innymi osobami chorymi – np. podczas wspólnych wycieczek czy uprawiania sportu. Może to pozwolić również na poznanie innych osób z nałogami, co może być pomocne w procesie dochodzenia do zdrowia.

Zamów niezobowiązującą rozmowę i rozpocznij leczenie!

Nie za miesiąc, nie jutro, zacznij już teraz zmieniać swoją przyszłość i dbaj o zdrowie!

Skontaktuj się z nami, służymy pomocą