Leczenie uzależnienia od hazardu

Osoby z niską samooceną, które mają problem w relacjach społecznych i które mają skłonności do niekontrolowanego zachowania, są szczególnie narażone na wpadanie w różnego rodzaju nałogi. Jedną z takich sytuacji jest gra na pieniądze, gdzie o wygranej decyduje wyłącznie przypadek. Osoba chora może w ten sposób próbować pokazać światu swój sukces i zdobyć uznanie, którego wcześniej nie miała. Oprócz tego chorzy przyzwyczajają się do adrenaliny towarzyszącej oczekiwaniu na wynik loterii, gry karcianej czy wyścigu koni.

Uzależnienie od hazardu może być równie niebezpieczne co nałogi związane z regularnym przyjmowaniem substancji odurzających. W wielu przypadkach może doprowadzić do zadłużenia, rozpadu rodziny czy nawet samobójstwa.

Rodzaje uzależnień od hazardu

Wyróżnia się kilka rodzajów tego nałogu ze względu na jego charakter, motywację i stopień zaawansowania. Pierwsza faza grania na pieniądze ma charakter okazjonalny i rozrywkowy bądź też rekreacyjny. Kolejne rodzaje to faza problemowa i patologiczna, w których chory traci kontrolę nad własnym życiem, wpada w długi, a następnie załamuje się psychicznie i nierzadko podejmuje próby samobójcze.

Leczenie uzależnienia od hazardu

Jak każdy inny nałóg, także ten można leczyć. Nasi psychologowie stosują metody leczenia uzależnienia od hazardu, które zakładają przede wszystkim rozmowy indywidualne i udział w spotkaniach grupy wsparcia. Druga metoda pozwala na wymianę doświadczeń z innymi chorymi i zyskanie nowej perspektywy w kwestii własnych problemów.

Terapia uzależnienia od hazardu – rodzaje i metody leczenia

W naszym ośrodku pracują psychoterapeuci, którzy stosują metody leczenia różnych rodzajów nałogu. Na terapię składają się rozmowy indywidualne i grupowe. W ich trakcie chory wraca do dzieciństwa, relacji z rodzicami i najbliższymi członkami rodziny i stopniowo zaczyna rozumieć, co skłoniło go do nałogowego grania na pieniądze. Odosobnienie na czas terapii przyspiesza proces powrotu do zdrowia i ma pozytywny wpływ na samopoczucie Pacjentów. Jeśli ta metoda nie przyniesie oczekiwanych skutków, to stosuje się także farmakoterapię.

Zamów niezobowiązującą rozmowę i rozpocznij leczenie!

Nie za miesiąc, nie jutro, zacznij już teraz zmieniać swoją przyszłość i dbaj o zdrowie!

Sprawdź możliwość rozłożenia leczenia na raty

Skontaktuj się z nami, służymy pomocą